Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Visa a MasterCard – różnice

Obecnie niemal każdy posiada chociaż jedną kartę debetową lub kredytową. Głownie służą one do bezgotówkowego obrotu pieniędzmi – wybierania gotówki z bankomatu, płatności za towary i usługi, także online. Na rynku polskim dostępne i najbardziej popularne karty to MasterCard i Visa. Czy któraś jest lepsza? Czym się różnią?

Marka Visa wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Europejska organizacja Visa jest powiązana z tą zza oceanu, ale niezależna. Karty Visa funkcjonują w Polsce od początku lat 90-tych. Transakcje bezgotówkowe gwarantowany mają wysoki poziom bezpieczeństwa. Karty honorowane są na całym świecie, stąd często wykorzystywane prze osoby podróżujące, zwłaszcza tam, gdzie walutą akceptowalną są dolary. MasterCard to organizacja konkurencyjna dla Visa. Firma często wprowadza innowacyjne rozwiązania, ku uciesze klientów. Jej popularność z roku na rok wzrasta.

Funkcje obu kart są identyczne – służą do dokonywania transakcji bezgotówkowych, wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie, korzystania z usług cashback (pobieranie gotówki w oznaczonych punktach).

Którą kartę wybrać?

Obecnie w zasadzie nie ma różnic między kartą Visa i MasterCard. Do niedawna istotne różnice dotyczyły rynku, z jakim utożsamiano karty. Visa – amerykańskim, a MasterCard – europejskim. Dziś te różnice zanikły, bowiem większość instytucji finansowych uznaje obie. Często tez rozliczenia transakcji Visa mogą występować w euro, a MasterCard w dolarach, w zależności od konta do jakiego były karty wydane. Przy wyborze warto poznać tabele opłat za korzystanie z kart i sposoby rozliczania transakcji. W różnych bankach mogą być one bowiem różne.

Jeśli często podróżujemy w różne zakątki świata, warto postawić na kartę optymalną, tj. taką, która bez problemu możemy używać w wybranym miejscu na całym świecie. Warto rozeznać się w rynku danego kraju. Zwłaszcza w tych egzotycznych dominuje nadal Visa. Dla tych, którzy nie podróżują tak często, bądź wyjazdy ograniczone są terytorialnie do krajów cywilizowanych, organizacje proponują szereg dodatkowych bonusów w postaci programów lojalnościowych, gadżetom czy systemom rabatowym.

W zależności od naszych potrzeb należy dokonać wyboru karty idealnej. Warto przed dokonaniem wyboru poznać tabele opłat i opisy funkcjonalności danej karty, porównać oferty banków i dokonać wyboru karty i zamówić ją w sposób bezpieczny i wygodny. Dziś to możliwe.

Sprawdź teraz:
Najlepsze karty kredytowe wrzesień 2020
Najtańsze kredyty gotówkowe wrzesień 2020
Najnowsze konta osobiste wrzesień 2020

Administrator
signature