Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Kod MTCN Western Union – czy odbierzemy przekaz gdy zgubimy kod?

W XXI wieku raczej większa część społeczeństwa posiada rachunki bankowe. Jednak w sytuacjach braku konta walutowego, czy innych, uniemożliwiających przelew środków z innego kraju na konto w banku, z pomocą przychodzą przekazy Western Union. Western Union od ponad 130 lat umożliwia szybkie przekazywanie pieniędzy, w różnej walucie z ponad 200 krajów na całym świecie. Trwa to błyskawicznie, bo kilka minut. Nie ma konieczności posiadania konta bankowego, czeku i kart kredytowych. Wystarczy wypełnienie formularza i wpłata określonej kwoty, także online. Dowodem wpłaty jest potwierdzenie realizacji przekazu, które zawiera kod MTCN (money transfer control number), podawany obowiązkowo adresatowi przekazu. Pieniądze, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, bezpiecznie dotrą do adresata, który będzie mógł odebrać środki w jednej z ponad 515 tysięcy placówek Western Union na całym świecie. Do odbioru gotówki będzie potrzebne podanie kilku informacji, różnych w wielu krajach, i kodu MTCN. W Polsce jest on konieczny do sfinalizowania transakcji. Oprócz kodu, konieczne są też dane dotyczące kraju nadania, imienia i nazwiska nadawcy a także obowiązkowo należy znać kwotę i walutę. Czasem potrzebny będzie, o ile zostanie nadane hasło, odzew na hasło.

MTCN składa się z 10 cyfr. Podanie kodu w Polsce jest obowiązkowe, także w przypadku zagubienia kombinacji należy skontaktować się z nadawcą przekazu w celu uzyskania po raz kolejny numeru MTCN. Bez niego wypłacenie pieniędzy nie będzie możliwe. W trosce o bezpieczeństwo każdej transakcji nie ma ryzyka, że jeśli zgubiony numer dostanie się w niepowołane ręce, będą wypłacone środki innej osobie. Oprócz kodu bowiem wypłacający ma obowiązek sprawdzić inne dane zawarte w przekazie, m.in. poprzez sprawdzenie danych z dokumentu tożsamości (dowodu osobistego, paszportu). Zatem sam kod MTCN nie wystarczy do realizacji przekazu Western Union.

Po jakim kursie następuje wypłata?

Jeśli odbiorca wybierze do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę,. To należność wypłacone będzie po kursie obowiązującym w chwili nadania pieniędzy. Jeśli zaś inna, to po kursie ustalanym w chwili wypłaty. Western Union pobiera od przekazu prowizję.

Sprawdź teraz:
Najlepsze karty kredytowe czerwiec 2020
Najtańsze kredyty gotówkowe czerwiec 2020
Najnowsze konta osobiste czerwiec 2020

Administrator
signature