Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jak działa karta wielowalutowa?

Obecnie coraz więcej z nas podróżuje po świecie dlatego, zamiast korzystać ze zwykłej karty, warto zaopatrzyć się w konto wielowalutowe, które znacznie ułatwi nam zakupy za granicą. W ten sposób nie będziemy narażeni na koszty przewalutowania, będziemy mogli zapłacić bezpośrednio w walucie transakcji.

Karta wielowalutowa to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki niej mamy możliwość założenia konta w różnych walutach w zależności od swoich potrzeb. Możemy otworzyć zarówno rachunek w euro, dolarach, czy frankach szwajcarskich. Obecnie większość banków posiada w swojej ofercie tego typu produkty finansowe. Założenie konta nie wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, dlatego warto zdecydować się na taką opcję, jeśli dużo podróżujemy, to duża wygoda i oszczędność. Jeżeli będziemy chcieli zapłacić rachunek w euro, zostanie obciążone nasze konto w euro itd. Analogicznie będzie to wyglądać w przypadku funtów, dolarów czy franków. Oznacza to, że pobrana kwota będzie identyczna z tą widniejącą na paragonie.

Karta walutowa to bardzo dobre rozwiązanie, płacąc zwykłą kartą niestety będziemy musieli ponieść koszty przewalutowania, co może znacznie obciążyć nasz budżet, w efekcie może okazać się, że za pobyt w danym miejscu zapłacimy dużo więcej pieniędzy, niż początkowo zakładaliśmy. Karty walutowe mają w swoich ofertach między innymi takie banki jak: ING Bank Śląski, PKO BP, Pekao SA – karty walutowe oferowane przez te instytucje automatycznie rozpoznają, z którego konta pobrać pieniądze podczas rozliczania transakcji, niestety nie każdy bank oferuje taką możliwość. W takiej sytuacji przed wyjazdem zagranicznym należy ręcznie przepiąć kartę do wybranego rachunku. Nie jest to trudne, wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej i zmienić ustawienia. Ewentualne można zrobić to dzwoniąc na infolinię banku.

Sprawdź teraz:
Najlepsze karty kredytowe grudzień 2020
Najtańsze kredyty gotówkowe grudzień 2020
Najnowsze konta osobiste grudzień 2020

Administrator
signature