Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Aktywacja karty ING Banku Śląskiego

Od wielu lat karty kredytowe i debetowe towarzysza nam w życiu. W banku ING najczęściej wykorzystywane są karty debetowe wydawane do rachunków osobistych i karty kredytowe. Od kilku lat te produkty cieszą się dużym zainteresowaniem – to szybka gotówka w razie potrzeby, dość tania, jeśli wykorzystywana z głową. Aby jednak w pełni móc z nich korzystać, najpierw konieczna jest ich aktywacja. Procedura jest dość prosta, choć może różnić się w zależności od banku. W ING Banku Śląskim można to zrobić na kilka sposobów.

Wydanie karty kredytowej czy debetowej w tym banku trwa maksymalnie 8 dni od chwili złożenia wniosku. Najczęściej o wiele szybciej. Wniosek składamy albo w placówce banku, online bądź w trakcie zakładania konta. Karta, o ile jest ona pierwszą w tym banku, wysyłana jest na wskazany adres listem zwykłym. Kolejny krok to nadanie numeru PIN i aktywacja.
Mając dostęp do bankowości elektronicznej możemy dokonać aktywacji na stronie ING BankOnline. W zakładce Karty należy kliknąć w nieaktywną kartę i wybrać opcję Aktywacja karty/Nadanie PIN. Nie dotyczy to niestety kart kredytowych Visa dla biznesu.

Pierwszą kartę można aktywować także telefonicznie, pod numerem telefonu +32 3570002, lub dla telefonów stacjonarnych 801222777.

A jeśli to karta odnowiona?

Procedura jest wówczas dużo łatwiejsza, bo następuje automatycznie po wykonaniu kartą pierwszej transakcji z wykorzystaniem numeru PIN.

Karty przedpłacone, bo takie także oferuje ING Bank Śląski (Maestro), zamawia się w placówkach banku i wydawane są one jako:
– bezimienne – te przekazywane są użytkownikowi podczas podpisania umowy, wraz z kodem PIN,
– imienne natomiast (z nadrukowanymi danymi klienta) są przesyłane na adres do korespondencji a proces ich aktywacji tożsamy z tym dotyczącym kart kredytowych i debetowych.

Karta przedpłacona (prepaid) to rodzaj karty bankowej opierającej się na zasadzie “pay before”. Jej wartość jest z góry ustalona poprzez przez zasilenie rachunku technicznego daną kwotą. Karta przedpłacona jest alternatywą dla np. wypłaty gotówki, przelewów pieniężnych, czy tradycyjnych bonów. Karty przedpłacone nie są odnawialne, a po upływie ważności takiej karty należy wystąpić do oddziału ING o wydanie kolejnej karty.

Sprawdź teraz:
Najlepsze karty kredytowe wrzesień 2020
Najtańsze kredyty gotówkowe wrzesień 2020
Najnowsze konta osobiste wrzesień 2020

Administrator
signature